19-10-2017 09:02
Szkoła Podstawowa nr 6

· Dane kontaktowe
· Oferta szkoły
· Obwód szkoły
· Kadra Pedagogiczna
· Wychowawcy
· Prezydium Rady Rodziców
· Skład Rady Rodziców
· Konto Rady Rodziców
· Pedagog szkolny
· Psycholog szkolny
· Oligofrenopedagog
· Biblioteka
· Archiwum
· Galeria zdjęć
Prawo szkolne
· Statut Gimnazjum nr 1
· WSO
· Procedury - bezpieczeństwo
    w szkole

· Program wychowawczo    profilaktyczny
· System Oceniania   Zachowania - Gimnazjum
· System Oceniania   Zachowania - SP6
· Regulamin wycieczek
· Procedury egzaminacyjne
· Programy profilaktyczne   realizowane w szkole
· Regulamin SU
· Regulamin Rady Rodziców
Niezbędnik rodzica
· Godziny pracy świetlicy
· Procedury - bezpieczeństwo
    w szkole

· Konsultacje dla rodziców
· Plan lekcji
· Zajęcia pozalekcyjne
· Konsultacje dla uczniów
· Informacje o ubezpieczeniu
· Warunki ubezpieczenia
· Zalety polisy
· Dni wolne od zajęć
· Opłaty
· Pedagog poleca
· Rodzicielskie SOS
· Wybór przyszłego zawodu
Strefa ucznia
· Zajęcia pozalekcyjne
· Plan lekcji
· Konsultacje dla uczniów
Losowa Fotka
Powitanie
Dolnośląski Kurator Oświaty co roku organizuje konkurs "Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo", skierowany do szkół z terenu naszego województwa. W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiły 93 szkoły i placówki oświatowe (w tym 24 gimnazja). Wśród 13 gimnazjów nagrodzonych certyfikatem "Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo" znalazło się Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie. Ten sam certyfikat przyznano Gimnazjum nr 1 w czerwcu 2011 r. Ponieważ jego ważność trwa trzy lata, w tym roku szkolnym szkoła podjęła powtórne starania o jego uzyskanie. Certyfikat zaświadcza, że system działań podejmowanych w Gimnazjum nr 1 na rzecz bezpieczeństwa spełnia standardy jakości i efektywności. Uroczyste wręczenie certyfikatu nastąpi 23 czerwca 2015r. we Wrocławiu z rąk przedstawiciela Kuratorium Oświaty.Programy LEPSZEJ SZKOŁY od 2002 roku pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych. Dotychczasowe edycje LEPSZEJ SZKOŁY zgromadziły prawie 95 tysięcy nauczycieli i 7 milionów uczniów.

Gimnazjum nr 1 w Oławie bierze udział w projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA organizowanym przez GWO. Wiecej informacji na stronie
http://ls.gwo.pl/
Dzień Edukacji Narodowej
Images: praga1.jpg
Festiwal nauki

XX Dolnośląski Festiwal Nauki

Ekumenizm bez granic


26 września br. młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie wysłuchała wykładu oławianina, mgr. Pawła Beygi, absolwenta szkoły. Wykład zaprezentowany został w auli PWT we Wrocławiu w ramach XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, a jego tytuł – „Granice angielskiej Reformacji. Benedykt XVI wobec Kościoła Anglii” – nawiązywał do hasła tegorocznego Festiwalu, czyli „Nauka bez granic”.

Images: fn2017.jpg

Zainteresowani tematem licznie przybyli słuchacze z uwagą wysłuchali prelegenta, który na początku pokusił się o rys historyczny angielskiej Reformacji. Następnie stwierdził, że współcześnie ekumenizm jest jednym z najważniejszych zadań stojących przed chrześcijanami, a tym, który podkreślał potrzebę szukania podobieństw między wyznaniami, był Benedykt XVI. Postulował on, aby dążąc do jedności z innymi chrześcijanami, zachowywać to, co jest dla nich ważne, cenne i święte. Ekumenizm wobec anglikanów zaproponowany przez Benedykta XVI daleki więc jest od unifikacji. Szukając podobieństw, powinniśmy szanować partnera dialogu oraz pamiętać, że nie wolno nam poświęcić własnej wiary w imię szybkiej i bezbolesnej jedności.

Po wykładzie słuchacze mieli możliwość zadawania pytań. Dla oławian dodatkową atrakcję stanowił również spacer po rozświetlonym słońcem Ostrowie Tumskim, na którym znajduje się aula PWT oraz wizyta w Muzeum Pana Tadeusza.

Fot. i tekst: Red. Olimpii

Dzień przedszkolaka
20.09.2017 roku oddziały przedszkolne spotkały się aby wspólnie świętować Dzień Przedszkolaka. Były gry, tańce, zabawy zakończone wręczeniem medali.
Jesteśmy bezpieczni
14.09.2017 dzieci z klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania w szkole, domu, podwórku. Zajęcia prowadzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Oławie.
Images: praga1.jpg
Sztafetowe biegi przełajowe

Pasmo sportowych sukcesów

BIEG NA PODIUM

 

We wtorek 26.09.2017 reprezentacje chłopców i dziewcząt z naszej szkoły wzięły udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasze uczennice w zawodach miejskich zajęły II miejsce. Chłopcy wygrali rywalizację wtorkową, a w czwartek 28.09 br. rywalizację powiatową (opiekun: p. Miłosz Solarski). W przyszły piątek czeka ich Finał Dolnośląski w Olszynie. Gratulujemy i nadal trzymamy kciuki!

Images: praga1.jpg

MS

 

niecodzienna lekcja religii

NIECODZIENNA LEKCJA RELIGII

Dnia 20 września w naszej szkole, w ramach lekcji religii, odbyło się spotkanie z diakonem Adamem Bilskim, który odbywał praktykę w parafii śś. Ap. Piotra i Pawła w Oławie. Organizatorem tego spotkania była pani katechetka Ewa Piękoś.

Images: Jonczyk2017.jpg

Spotkanie to poruszało temat powołania; jakie są jego rodzaje oraz czym ono tak właściwie jest. Diakon Adam opowiedział historię swojego powołania, kiedy odnalazł tę drogę i w jakich to było okolicznościach. W przygotowaniu do kapłaństwa diakon Adam znajduje czas na swoją pasję – rapowanie, które towarzyszy jego życiu już od wielu lat. W czasie spotkania to hobby także znalazło swoje miejsce; na końcu spotkania był czas na freestyle. Diakon Adam właśnie wtedy zyskał nową grupkę fanów wśród uczniów naszej szkoły. Pani Jolanta Szewczyk, która  fotografowała całe wydarzenie, wykonała jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie i tym samym zakończyła spotkanie. Uczniom z naszej szkoły bardzo spodobał się taki format zajęć i niecierpliwie czekają na kolejne.

Zosia Stec  kl. II b
Wolontariat w SP 6

Wolontariat w SP 6

Zdrowy i bezpieczny plener

 

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie w minioną niedzielę pomagali  w organizacji imprezy sportowej "Zdrowo i bezpiecznie w plenerze". Dzięki nim odbyła się rywalizacja sportowa rodzin, a i oni sami mieli okazję poćwiczyć. Zaangażowani uczniowie to: Filip Trela, Piotr Nawrot, Maks Sputo, Karolina Płochow, Wiktoria Mościcka, Jagoda Bartkowiak, Kaja Kubicz i Martyna Michałowicz. Opiekunem był Pan Miłosz Solarski

Images: praga1.jpg


MS

Lityń 2017

VIII edycja akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”

Z pamiętnika wolontariusza

 

Ta historia zaczęła się dzięki mojemu wychowawcy, panu Arturowi Nawrockiemu, który zainspirował mnie (oraz 11 innych osób) do uczestnictwa w akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Ma ona na celu odnawianie i sprzątanie polskich cmentarzy na Ukrainie. Przygotowania do tego wyjazdu wyglądały zupełnie inaczej niż te do tradycyjnych wakacji. Zamiast w ponton i maskę do nurkowania, byłem wyposażony w grabie, motykę, sekator i szczotkę ryżową. Miałem też specjalne ubranie do pracy w zaroślach.

Rozmiary akcji zdumiały mnie. 8 lipca, w dniu wyjazdu, pod Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu zebrało się ponad 100 busów. Pomimo iż wszyscy wiedzieli, iż Ukraina to kraj ogarnięty wojną, jechaliśmy pełni nadziei, że wszystko będzie dobrze. Po przyjeździe do miejscowości Lityń, pozbyliśmy się resztek wątpliwości. Zostaliśmy przyjęci po królewsku, a serdeczność mieszkańców sprawiła, że poczuliśmy się jak w domu.

Pracowaliśmy po kilka godzin dziennie, a nasza praca polegała na oczyszczaniu terenu cmentarza z wybujałych chaszczy oraz śmieci. Gdy już odsłoniliśmy i umyliśmy nagrobki, a teren wokół nich został okopany, dziewczyny z uzdolnieniami plastycznymi poprawiały złotą farbą epitafia, aby były dla wszystkich czytelne. Podczas najcięższych prac, czyli wycinania drzew, koszenia i wywożenia trawy pomocą służyli nam litynianie. O dziwo, pomimo bariery językowej nie mieliśmy problemów z komunikacją. Pod koniec pobytu stwierdziliśmy wspólnie, że właśnie stworzyliśmy nowy język – lityński (mieszankę polskiego, ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego).

 

Images: praga1.jpg

Mieszkańcy Litynia okazali nam dużo serca – od władz miasta (w tym jego mera – pana Anatolija Byczoka i jego współpracowniczkę – panią Lilię Humeniuk), poprzez uczniów i nauczycieli Szkoły nr 1, po parafian z kościoła katolickiego z jego proboszczem – przesympatycznym ks. Bazylim Żyńskim. Szczególnej przyjaźni doświadczyliśmy od naszych rówieśników o polskich korzeniach. Mimo skromnych warunków życia zawsze mieli dla nas miły upominek – konfiety (czyli cukierki), breloczki, owoce (np. pierwszy raz przeze mnie próbowaną czarną morwę), sok brzozowy... Wieczorami pożyczaliśmy od nich gitarę, by wspólnie pośpiewać. Choć plan pracy był napięty, znaleźliśmy czas na wspólne wyjazdy do pobliskiej Winnicy (pokaz fontanny multimedialnej sponsorowanej przez koncern cukierniczy prezydenta Poroszenki „Roshen” – niezapomniany!), Berdyczowa (już wiemy, co tzn.: Pisz na Berdyczów), Lwowa. Jeden z opiekunów, pan Jurek, urozmaicał nam zwiedzanie ciekawostkami historycznymi, dzięki którym nie było nudno, no i wzrosła nasza świadomość związków łączących nas z Kresami.

Ukraińska przygoda odmieniła mnie wewnętrznie. Zobaczyłem, że świetnie można połączyć przyjemne z pożytecznym. Poznałem również miejsce pochodzenia moich pradziadków. Poza tym czułem się tam jak ambasador polskości. Cały czas miałem świadomość, że i Ukraińcy, i zamieszkujący Lityń Polacy tak wyobrażają sobie Polskę, jak mnie widzą.

W imieniu własnym oraz innych wolontariuszy z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie (uczniów oraz nauczycieli), chciałbym wyrazić głęboką wdzięczność pani red. Grażynie Orłowskiej - Sondej, organizatorce akcji oraz tym wszystkim, którzy wsparli finansowo nasz udział w niej. Dziękujemy panu Tomaszowi Frischmannowi – burmistrzowi Oławy, ks. dziekanowi Januszowi Gorczycy i Parafianom z kościoła śś. ap. Piotra i Pawła w Oławie oraz naszym Rodzicom. Mam nadzieję, że dane mi będzie powrócić na Ukrainę za rok...Bartosz Kozakiewicz

Kl. II a Gimnazjum nr 1/SP nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie

Fot. Archiwum szkoły

 

zDolny Ślązak Gimnazjalista i zDolny Ślązaczek

Harmonogram konkursu zDolny Ślązak gimnazjalista i zDolny Ślązaczek

Sportowe sukcysy SP 6

Sportowe sukcesy SP 6

Co w szkolnym sporcie piszczy

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS Oława w klasyfikacji miejskiej ligi lekkoatletycznej uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce, natomiast  chłopcy zwyciężyli. W klasyfikacji powiatowej zarówno zespół chłopców jak i dziewcząt uplasował się na IV pozycji. W pchnięciu kulą 3kg  nasza zawodniczka, Julia Pawlak, osiągnęła najwyższy wynik: 8,92 m. Po laury zwycięstwa sięgnął również Nawrot Piotr, którego wynik w biegu na 100 m  wyniósł 11,85 sek. Gratulujemy.

MS

 

Images: zol2.jpg

Turnieje piłki nożnej

Turnieje piłki nożnej o Puchar Jesieni

 

 

Poniedziałek, wtorek i środa po południu to na orliku czas dla siódmych klas i Gimnazjalistów. Zmagania o Puchar Jesieni są świetnym aktywnym odpoczynkiem po ciężkim dniu nauki. Turnieje potrwają jeszcze parę tygodni. Na miejskim obiekcie orlik przy Szkole Podstawowej nr 2 w Oławie  rywalizuje ze sobą 13 zespołów. Nagrodą główną dla zwycięzców jest oczywiście puchar i wyjazd na mecz Śląska Wrocław. 10 zespołów reprezentuje naszą Szkołę.

MS

Images: praga1.jpg

17 września

17 września – rocznica agresji ZSRR na Polskę

PAMIĘTAMY

 

Mszą Świętą w intencji Sybiraków, którą odprawiono 17.09 br. o godz. 13.00 w kościele NMP Matki Pocieszenia, Zarząd Koła Związku Sybiraków w Oławie zainaugurował obchody Światowego Dnia Sybiraka. Centralna uroczystość miała miejsce dwa dni później na cmentarzu komunalnym przy ulicy Zwierzynieckiej. Zebrani przy krzyżu i pomniku poświęconym Golgocie Sybiru goście – świeckie i duchowe władze naszego miasta i powiatu, poczty sztandarowe ze szkół wraz z opiekunami, przedstawiciele mediów i sami Sybiracy oddali hołd tym, którzy pozostali na zawsze na „nieludzkiej ziemi”.

Images: praga1.jpg

Prezes oławskiego Koła Terenowego Związku Sybiraków – pan Aleksander Maciejewicz - w przemówieniu przypomniał zgromadzonym tragiczne losy zesłanych na Sybir, zwłaszcza kobiet i matek. To właśnie matkom (a przede wszystkim własnej mamie śpiewaka) dedykowana była piosenka wykonana przez pana Jerzego Lewickiego, wiceprezesa Koła Sybiraków w Kołobrzegu, który przyjechał do Oławy specjalnie na tę uroczystość. Odczytano również wzruszające wspomnienia córki jednej z takich bohaterskich matek, pani Heleny Migdał.

Pod koniec spotkania poproszono na środek uczestników VIII edycji akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Pan T.Frischmann – burmistrz miasta Oława, pan J.Kownacki – wójt gminy Oława oraz pan A.Maciejewicz wręczyli im podziękowania oraz wyrazy uznania za ocalanie od niepamięci polskich nekropolii na Kresach. Z naszej szkoły podziękowano opiekunom – p. Wioletcie Maciejewicz – Guź i p. Jolancie Szewczyk, obecnym i przyszłym uczniom oraz absolwentom – Igorowi Szewczykowi, Alicji Martynodze, Helenie Mościbrodzkiej, Maksymilianowi Szewczykowi, Bartkowi Kozakiewiczowi, Jerzemu Sulińskiemu, Wiktorii Skrypchuk i Filipowi Szewczykowi oraz przedstawicielowi rodziców – p. Jerzemu Szewczykowi.

Uroczystość zakończyła się zapaleniem zniczy, złożeniem kwiatów oraz wysłuchaniem „Hymnu Sybiraków”.

Tekst i fot. Red. Olimpii

Konferencja

Konferencja Movement space w Oławie


W dniach 6-8 września fundacja V4SPORT gościła we Wrocławiu przedstawicieli organizacji partnerskich projektu MOVEment Spaces, którego celem jest inicjowanie i wspieranie programów sprzyjających aktywności fizycznej w przestrzeni miejskiej. W programie uczestniczyli organizacje z Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Danii, Słowenii, Bułgarii i z Polski a liderem projektu jest ISCA (International Sport and Culture Association).

W trakcie swojego pobytu w Polsce, przedstawiciele 7 krajów biorących udział w programie w dniu 8 września odwiedzili też Oławę. Inicjatorem tego przyjazdu był Miłosz Solarski, który opiekował się także grupą wolontariuszy towarzyszącej gościom. Celem tej wizyty było zaprezentowanie m.in. Trasy Zdrowia – przedsięwzięcia zrealizowanego przez PZU i wrocławską fundację V4SPORT. Był to dla uczestników spotkania przykład tego, jak realizować tego typu inicjatywy, w jaki sposób skoordynować działania miasta i inwestorów zewnętrznych z potrzebami mieszkańców.
Images: praga1.jpg
Część oficjalną wizyty w Oławie miała miejsce podczas konferencji w oławskim ratuszu, gdzie goście wysłuchali prezentacji dotyczących aktywności Oławian i konsultacji społecznych w procesie budowania m.in. tej trasy (prezentacja Agnieszki Nygi) ale nie tylko, ponieważ Dariusz Witkowski przedstawił również ogólnie funkcjonowanie sportu w naszym mieście (Orliki, miasteczko, trasy biegowe, OCKF).

Przedstawiciele po prezentacji mieli sporo pytań odnośnie kosztów funkcjonowania takich obszarów aktywności ruchowej jak tego typu trasa, czy orliki (koszty zatrudnienia animatorów) a także o sposób monitorowania, czy faktycznie tworzenie tego typu miejsc przyczynia się do zwiększenia liczby mieszkańców spędzających na nich aktywnie czas.

Po spotkaniu przybyli goście udali się na tereny obok Term Jakuba Trasę Zdrowia i oławskiego parku, gdzie fundacja V4SPORT przy współpracy z młodzieżą szkolną zorganizowała dla nich grę plenerową. Punkty zebrane przez uczestników w tej grze zostały wymienione na nagrody, ale nie dla samych uczestników, a dla Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie (sprzęt / akcesoria sportowe).

D.S.
Informacja dla rodziców

Informacja dla rodziców:
https://www.kuratorium.wroclaw.pl/co-rodzic-powinien-wiedziec-w-nowym-roku-szkolnym-2017/2018

Dzień kombatanta

5 września – Dzień Kombatanta

BO JEŚLI KOMU DROGA OTWARTA DO NIEBA...

 

...tym, co służą Ojczyźnie. Te słowa Pieśni Jana Kochanowskiego były motywem przewodnim Międzynarodowego Dnia Kombatanta,  w którego obchodach na terenie naszego miasta wzięli również udział uczniowie naszej szkoły. Wraz z delegacjami poszczególnych szkół, harcerstwem, służbami mundurowymi oraz przedstawicielami sceny politycznej naszego miasta zebraliśmy się przy pomniku Losów Ojczyzny, aby oddać hołd walczącym za naszą wolność podczas
II wojny światowej. Gdy wszyscy przybyli i zajęli miejsca, wprowadzono sztandary. Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 6 im. Polskich Olimpijczyków stanowili wybrani uczniowie klas trzecich.

Images: dali.jpg

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i złożeniu pod pomnikiem kwiatów, udaliśmy się do kościoła NMP Matki Pocieszenia na Mszę Świętą w intencji weteranów. Autor homilii podkreślał potrzebę szacunku wobec tych, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju oraz zauważył, że jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ma szansę osobiście poznać uczestników II wojny światowej.

Ostatnim elementem obchodów Dnia Kombatanta był apel w rynku naszego miasta. Uczestniczący w nim żołnierze stali w dwuszeregu,  ramię  w ramię z pocztami sztandarowymi. Gdy wciągnięto na maszt flagę Polski, głos zabrały osoby, które brały czynny udział w II wojnie światowej oraz przedstawiciele władz. Wszyscy zgodnie podkreślali, że o niepodległość wciąż należy dbać, a dobro Ojczyzny jest wartością nadrzędną, która – zgodnie ze słowami mistrza z Czarnolasu – prowadzi ku największej chwale.

Red. Olimpii

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017-2018

4 września – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

CZAS POWITAŃ

 

4 września w Szkole Podstawowej nr 6 im. Polskich Olimpijczyków był początkiem nowego. Szkoła zyskała nowy status oraz nowych uczniów. W jej gronie znaleźli się uczniowie klas przedszkolnych, pierwszych oraz siódmych.

Najmłodsi zostali powitani w gronie uczniów SP nr 6 już o 8 rano. Podczas uroczystego apelu przywitała ich dyrektor szkoły – pani Barbara Turczynowska, burmistrz miasta Oława – pan Tomasz Frischmann oraz starsi koledzy. Pani Dyrektor podkreślała sympatię, z jaką wszyscy witają uczniów, rodziców i nauczycieli z klas przedszkolnych i klasy pierwszej, a maluszkom zdradziła, że nie tylko oni boją się tego nowego roku. Opowiedziała również o tradycjach, jakie wypracowała szkoła pod szyldem Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków, które będą w Szkole Podstawowej nr 6 kontynuowane. Pan Burmistrz z satysfakcją opowiedział o tym, co nowego zrobiono w szkole w związku z reformą edukacji i pracach remontowych, które trwają nadal. Ku radości najmłodszych zapowiedział rychłe ukończenie montażu placu zabaw na szkolnym podwórku.

Images: praga1.jpg

Trzecioklasiści powitali zebranych uroczystym apelem. Montaż przygotowała klasa z III d wraz z wychowawcą – panią Paulą Chrustowską. W ramach występu wręczono również najmłodszym w naszym gronie kolorowe, własnoręcznie przygotowane zakładki.

Powitanie klas VII miało równie uroczysty charakter i odbyło się o 10.00. Po apelach miały miejsca spotkania z wychowawcami, które w klasach VII zakończyły się zwiedzaniem nowej dla nich szkoły.

 

 

Życzymy wszystkim zapału do pracy i dobrego humoru

w roku szkolnym 2017/2018!!!


 

Red. Olimpii

Olimpijczyk 2017

Gala wręczenia statuetek ,,Olimpijczyk 2017”

Prowadzący uroczystość: Natalia Konarska i Jacek Kudela (kl. IIA)

Przedsięwzięciem, którym Samorząd Uczniowski może się poszczycić jest zakończenie roku szkolnego. Organizacja tego działania ruszyła około dwa miesiące przed jego finałem. Rada Samorządu Uczniowskiego: opracowała scenariusze apeli dla klas I-II i kl. III, kategorie statuetek ,,Olimpijczyk 2017”, dokonała wyboru najlepszych z najlepszych w 16 kategoriach. Statuetki - w sumie 18 kategorii, SU zakupił ze środków własnych.

Images: praga1.jpg

Statuetki ,,Olimpijczyk 2017” z rąk wicedyrektora szkoły Jerzego Października i opiekuna Samorządu Uczniowskiego Jadwigi Dąbrowskiej - Juśkiewicz otrzymali: Agnieszka Rybka - ,,Osobowość szkoły”, Jagoda Hanuszewicz - ,,Primus inter Pares”, Weronika Piotrowska - ,,Lekkie pióro”, Marta Kulińska - ,,Wolontariuszka roku”, Martyna Maciejko - ,,Odkrycie roku”, Julia Kret - ,,Artystka słowa”, Wiktoria Gawron - ,,Szara Eminencja”, Jakub Gawron - ,,Mam talent”, Angelika Kawałko - ,,Ulotne chwile”, Paulina Smolnicka - ,,Cichy przyjaciel”, Paulina Cajler - ,,Pomocna dłoń”, Julia Adaszewska - ,,Eko-liderka”, Sandra Pazgan - „Mistrz czytelnictwa”, Jan Smolarczyk - ,, Mistrz frekwencji”, Lena Żygadło - ,,Sportsmenka Roku”, Michał Kołodziej - ,,Sportowiec Roku”.

Statuetki ,,Olimpijczyk 2017” z rąk pani Dyrektor Barbary Turczynowskiej i opiekuna SU otrzymali: Państwo Beata i Artur Jończyk w kategorii ,,Przyjaciel Szkoły”, Jerzy Październik - wicedyrektor szkoły  w kategorii ,,Człowiek o Wielkim Sercu”.

Gratulujemy!

Konkurs Zielony Las

XV edycja Konkursu ,,Zielony Las”

Dnia 21 czerwca 2017r. w Centrum Sztuki w Oławie odbyła się uroczysta Gala XV edycji Konkursu „Zielony Las”. Przez cały rok uczniowie zbierali surowce wtórne (pod czujnym okiem pani Jadwigi Dąbrowskiej - Juśkiewicz), które następnie przekazywane były do ZGO Gać.

Images: praga1.jpg

Nasze Gimnazjum zostało wyróżnione w kategorii ,,Najlepsza klasa”. Zajęliśmy II miejsce, klasa II A - nagroda 800 zł. Każdy uczeń otrzymał głośnik bezprzewodowy JBL GO i słodki poczęstunek. Ponadto za przekazane surowce ZGO Gać dokona zapłaty naszej placówce wg cennika skupu surowców.

Gratulacje!

 

w stronę zbliżających się wakacji

W stronę zbliżających się wakacji …

1 czerwca miłą niespodziankę sprawiła nam nasza wychowawczyni, pani Jadwiga Dąbrowska -Juśkiewicz, która tego dnia zabrała nas, panią praktykantką Agnieszkę Hareża oraz panią pedagog Halinę Skibińską do Klubu Jeździeckiego ,,W Siodle” przy ulicy Oleandry w Oławie.

Images: praga1.jpg

Po obiekcie oprowadzili nas właściciele stadniny - Państwo Sienkiewicz. Z dużym zaciekawieniem wysłuchaliśmy wykładu pani instruktor o życiu, hodowli i pielęgnacji koni oraz o przeróżnych charakterach koni różnej maści i ich właścicielach. Punktem kulminacyjnym wycieczki i najbardziej oczekiwanym momentem była - przejażdżka na koniu pod okiem instruktorów jazdy konnej. Pobyt uatrakcyjniły nam także sportowe gry zespołowe i pieczenie kiełbasek. Bardzo miło spędziliśmy tutaj czas, dopisywały nam zarówno humory, jak i słoneczna pogoda. Był to dla nas zasłużony wypoczynek od nauki w szkole, w końcu... to DZIEŃ DZIECKA.

Dziękujemy - II A

Fot. Ola Winnik

Stypendia szkolne

Szanowni Państwo

w załącznikach znajdują się informacje na temat stypendiów/zasiłków szkolnych oraz „Wyprawki szkolnej” na rok szkolny 2017/2018 wraz z wzorami wniosków.

Składanie wniosków (stypendia i wyprawki): do 15 września 2017 r. Uwaga! -  wnioski drukować dwustronnie.


1. Stypendia i zasiłki szkolne 2017-2018. Informacje dlazinteresowanych

2. Wniosek o stypendium lub zasilek szkolny na rok szkolny 2017 -2018

3. Wyprawka szkolna 2017-2018. Zarządzenie

4. Informacja dla składających wniosek o dofinansowanie wramach WYPRAWKI SZKOLNEJ 2017-2018 r

5. Wyprawka szkolna 2017 -2018. Wniosek do pobrania

Komunikat

Oława 31.08.2017r.


Dyrektor Gimnazjum nr 1 informuje, że 1 września 2017r. Szkoła Podstawowa nr 6 zorganizuje opiekę dla dzieci z oddziałów przedszkolnych od godziny 8.00 do 13.00. W związku z trwającymi remontami na terenie budynku szkoły i terenu wokół szkoły, prosimy aby w miarę możliwości zapewnić swojemu dziecku opiekę w domu.

Z góry dziękuję za przychylne ustosunkowanie się do mojej prośby.


Dyrektor mgr Barbara Turczynowska
Przetłumacz stronę

Niezbędnik

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.05 2,152,697 Unikalnych wizyt